Policie obvinila manžele, kteří na Příbramsku provozovali množírnu psů
Manželé v pronajatém domě chovali podle policie zvířata v nevhodných podmínkách. Prostory byly nevětrané a psi byli v přepravkách, klecích a ohrádkách. Veterináři našli feny v různých fázích březosti i množství štěňat. Část psů nebyla označena čipem. Část chovných prostor byla znečištěná.
Obec s rozšířenou působností rozhodla na návrh veterinární správy o okamžitém odebrání všech psů a jejich umístění do předběžné náhradní péče. Zvířata skončila v několika útulcích, kde budou mít patřičnou péči. Případem se dál zabývá policie. "Kriminalisté na místě zadrželi manželský pár cizinců, čtyřiapadesátiletou ženu a čtyřiačtyřicetiletého muže, které dnes 12. března 2026 obvinili ze spáchání přečinu chov zvířat v nevhodných podmínkách a padělání a pozměnění veřejné listiny. Současně u obou obviněných podali kriminalisté podnět státnímu zástupci na vzetí obviněných do vazby. Za uvedené skutky manželům hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody," uvedl Truxa.
reklama




Policie stíhá dva lidi a dvě firmy kvůli chovu prasat v nevhodných podmínkách
Veterináři, policie a úřad města odebrali chovatelce na Plzeňsku psy a husy
Zápasníku Vémolovi odebralo ministerstvo lvici Elsu. Zvíře je nyní v karanténě liberecké zoo