https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-odlozila-pripad-uhynulych-lvu-nalezenych-u-kladna-neslo-o-trestny-cin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie odložila případ uhynulých lvů nalezených u Kladna, nešlo o trestný čin

11.10.2022 00:41 | KLADNO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policisté odložili případ lvů zakopaných na pozemku u Kladna, nešlo o trestný čin. Zvířata uhynula a majitel se rozhodl je sám pohřbít. Podezření na nelegální prodej lvů, případně na obchod s jejich pozůstatky se nepotvrdilo, uvedl na webu policejní mluvčí Pavel Truxa.
 

Kriminalisté se případem začali zabývat koncem května, okolnosti úhynu exotických zvířat objevených na pozemku zkoumali znalci. Dospěli k závěru, že majitel nespáchal trestný čin, nepostupoval však podle zákona a platných předpisů a o záležitosti včas neinformoval příslušné orgány.

"Vzniklo tak podezření, že mohlo dojít k nelegálnímu prodeji lvů, případně k jejich usmrcení a následnému obchodu s jejich pozůstatky. Toto podezření však vyvrátila provedená pitva a výsledky znaleckých posudků," dodal Truxa.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist