https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-proveruje-pozar-v-jetrichovicich-jako-obecne-ohrozeni-z-nedbalosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie prověřuje požár v Jetřichovicích jako obecné ohrožení z nedbalosti

29.9.2023 16:07 (ČTK)
Policisté kvůli požáru v Jetřichovicích na Děčínsku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Hořet na území národního parku začalo ve středu, hasiči požár v extrémně nepřístupném terénu zlikvidovali ve čtvrtek. Forma zavinění, tedy zda se mohlo jednat o úmysl, nebo nedbalost, je předmětem vyšetřování. Jednou verzí je i neodborná manipulace s ohněm. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí policie Eliška Kubíčková.
 

"Kriminalisté nyní intenzivně prověřují všechny získané informace a zajištěné stopy, kdy pracují mimo jiné i s verzí, že k požáru mohlo dojít v důsledku neodborné manipulace s otevřeným ohněm," doplnila mluvčí. Bližší informace nemůže policie z taktických důvodů poskytnout, dodala.

U požáru v lese na skále se vystřídaly desítky hasičů. S hasebními pracemi pomáhal i vrtulník. Kvůli nedostupnému terénu mohli hasiči na místo pouze pěšky, což celý zásah velmi komplikovalo.

Oheň zasáhl plochu o velikosti 50krát 50 metrů. Podle mluvčího národního parku Tomáše Salova ohlásila požár obyvatelka obce Vysoká Lípa, informaci tak ihned dostala správa parku, která poslala hasičům GPS souřadnice.

Lokalita, kde se oheň rozhořel, je vzdušnou čarou vzdálena asi pět kilometrů od místa, kde hořelo loni v létě. Tehdy se oheň rozšířil také ve špatně dostupném terénu. Byl to dosud nejrozsáhlejší lesní požár v ČR. Zasáhl přes 1000 hektarů. Jeho likvidace byla velmi náročná. Vystřídalo se u ní 6000 hasičů. Kvůli požáru policie obvinila muže z obecného ohrožení a poškození cizí věci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist