https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-stiha-jednu-osobu-kvuli-stavbe-kanalizace-ve-frysave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie stíhá jednu osobu kvůli stavbě kanalizace ve Fryšavě

31.5.2017 10:00 | FRYŠAVA POD ŽÁKOVOU HOROU (ČTK)
Na stavbu čerpala vesnice s 350 obyvateli 37,5 milionu korun dotace. Podle loňského rozhodnutí finančního úřadu by měla z této částky kvůli pochybením vrátit 15,3 milionu. / ilustrační foto
Na stavbu čerpala vesnice s 350 obyvateli 37,5 milionu korun dotace. Podle loňského rozhodnutí finančního úřadu by měla z této částky kvůli pochybením vrátit 15,3 milionu. / ilustrační foto
Foto | Rasbak / Wikimedia Commons
Policie zahájila trestní stíhání jedné osoby kvůli stavbě kanalizace a čistírny odpadních vod v obci Fryšava pod Žákovou horou. Jméno ani jiné informace k případu nebude policie do skončení vyšetřování poskytovat, řekla ČTK policejní mluvčí Stanislava Miláčková. Dotovanou stavbu v celkové hodnotě přes 50 milionů Kč ukončilo bývalé vedení obce zhruba před čtyřmi lety. Trestní oznámení kvůli podezřením na pochybení podal nynější starosta obce Mojmír Humlíček v lednu 2015.
 

Na stavbu čerpala vesnice s 350 obyvateli 37,5 milionu korun dotace. Podle loňského rozhodnutí finančního úřadu by měla z této částky kvůli pochybením vrátit 15,3 milionu. Toto rozhodnutí zatím není pravomocné, protože se proti němu obec odvolala a požádala o snížení částky. Výsledek zatím nezná. Starosta v pondělí ČTK řekl, že podle posledního vyrozumění od úřadu se lhůta pro vyřízení odvolání prodlužuje vzhledem k objemnosti celého případu.

Humlíček vede obecní úřad od listopadu 2014. K probíhajícímu policejnímu vyšetřování se nemůže vyjadřovat, řekl.

Minulý týden starosta doplňoval trestní oznámení textem o více než 230 stranách, v němž podle něj obec upozorňuje na další závažné záležitosti týkající se stavby kanalizace a čistírny. Jde kupříkladu o úsek kanalizace, který byl podle vedení obce stavební firmě zaplacen, aniž byl proveden, kvalitu úpravy cesty k čistírně, která údajně neodpovídá proplacené částce, nebo nedostatečnou kapacitu čerpadel. Podle starosty to jsou záležitosti, které se netýkají jen bývalého vedení obce, ale také dodavatelské firmy a technického dozoru.

Přes výše zmíněné problémy podle Humlíčka obec s ročním rozpočtem 4,5 milionu korun funguje bez omezení. Hrozící sankce její hospodaření zatím nijak neomezuje. Obec nyní dokončuje úpravu veřejných ploch, letos také nechá vyměnit všech 72 oken ve škole a školce.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist