https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-ukoncila-vysetrovani-uhynu-ryb-v-labi-vinik-se-nenasel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie ukončila vyšetřování úhynu ryb v Labi, viník se nenašel

7.3.2017 09:30 | NYMBURK (ČTK)
Zhruba 500 kilogramů ryb uhynulo na Labi v Nymburku 21. října. Podle Černohouse bylo zjištěno, že ve vodě nebyl dostatek kyslíku.
Zhruba 500 kilogramů ryb uhynulo na Labi v Nymburku 21. října. Podle Černohouse bylo zjištěno, že ve vodě nebyl dostatek kyslíku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nymburští kriminalisté včera ukončili více než čtyři měsíce trvající vyšetřování říjnového hromadného úhynu zhruba 500 kilogramů ryb v Labi u Nymburka. Viníka se najít nepodařilo. ČTK to řekla mluvčí nymburské policie Petra Potočná.
 

"Nepodařilo se prokázat, že by došlo k trestnému činu a že skutek spáchala nějaká konkrétní osoba," uvedla Potočná. Nymburská policie případ vyšetřovala jako trestný čin, a to na základě trestního oznámení od místního svazu rybářů. Případnému viníkovi hrozilo až půl roku odnětí svobody, nebo zákaz činnosti.

Policisté ve spolupráci s odborem životního prostředí začali po úhynu prověřovat firmy v okolí toku Labe proti směru proudu od Nymburka. Vyšetřovatelé vyloučili, že by se nebezpečná látka dostala do Labe přítokem Cidliny. Pracovníci odboru životního prostředí odebírali vzorky vody v okolí firem a porovnávali je se vzorky vody, ve které ryby uhynuly.

Zhruba 500 kilogramů ryb uhynulo na Labi v Nymburku 21. října. Podle Černohouse bylo zjištěno, že ve vodě nebyl dostatek kyslíku. "Deset miligramů kyslíku na litr vody je norma, podle testů byl ale ve vodě v době úhynu zhruba jeden miligram kyslíku," řekl Černohous. Nymburský deník s odvoláním na hasiče uvedl, že hromadné úhyny ryb na Labi se každoročně ve stejných datech opakují.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist