https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-v-93-zemich-sveta-zadrzela-tisice-pasovanych-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie v 93 zemích světa zadržela tisíce pašovaných zvířat

21.6.2018 00:28 | PAŘÍŽ (ČTK)
Úřady zadržely mimo jiné 43 tun masa z divokých zvířat, včetně medvědů, slonů, krokodýlů, velryb a zeber, 1,3 tuny slonoviny, a také 27.000 plazů, téměř 4000 ptáků, 48 primátů a 14 velkých koček. / Na snímku želvy objevené v zavazadle na pražském letišti
Úřady zadržely mimo jiné 43 tun masa z divokých zvířat, včetně medvědů, slonů, krokodýlů, velryb a zeber, 1,3 tuny slonoviny, a také 27.000 plazů, téměř 4000 ptáků, 48 primátů a 14 velkých koček. / Na snímku želvy objevené v zavazadle na pražském letišti
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Desetitisíce pašovaných divokých zvířat a tuny jejich tělesných částí, které na černém trhu mají hodnotu mnoha milionů dolarů, zadržela v květnu policie v 93 zemích světa. O koordinované akci bezpečnostních sil, při níž bylo identifikováno kolem 1400 osob podílejících se na nezákonném obchodu s tímto materiálem, informoval včera Interpol.
 

Úřady zadržely mimo jiné 43 tun masa z divokých zvířat, včetně medvědů, slonů, krokodýlů, velryb a zeber, 1,3 tuny slonoviny, a také 27.000 plazů, téměř 4000 ptáků, 48 primátů a 14 velkých koček.

Interpol uvedl konkrétní případy, kdy byli například v Los Angeles zadrženi dva členové letadlového personálu, kteří se pokusili v osobních zavazadlech pašovat do Asie želvy. Kanadské úřady zadržely kontejner s 18 tunami úhořů pocházejících z Asie.

Na seznamu 93 zemí spolupracujících na operaci pod krycím názvem Thunderstorm je podle Interpolu i například Slovensko. Česko mezi nimi není.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist