https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policie-varuje-pejskare-v-liberci-pred-navnadami-se-spendliky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie varuje pejskaře v Liberci před návnadami se špendlíky

26.2.2021 14:04 | LIBEREC (ČTK)
"Člověka, který tímto způsobem na psy útočí, může soud poslat na tři roky do vězení," uvedla mluvčí policie.
"Člověka, který tímto způsobem na psy útočí, může soud poslat na tři roky do vězení," uvedla mluvčí policie.
Foto | melisslissliss / Flickr.com
Kriminalisté varují pejskaře v Liberci před návnadami, které někdo pohazuje v prostoru panelového sídliště nedaleko centra. Jde o kousky párků obsahující špendlíky, informovala mluvčí policie Ivana Baláková.
 

"Dosud víme o čtyřech návnadách, které někdo nastražil proto, aby ublížily," uvedla Baláková. Podle ní se policisté případem zabývají pro přečin týrání zvířat. "Člověka, který tímto způsobem na psy útočí, může soud poslat na tři roky do vězení," řekla. Totožnost pachatele policie zatím nezná. "Pokud o něm máte nějaké informace, předejte nám je prosím prostřednictvím tísňové linky 158, na které nás kontaktujte také v případě, že naleznete další návnady," dodala mluvčí policie.

Návnady někdo pohazuje v ulicích Hvězdná, Oblačná a Skalní. "Jednu takovou nástrahu pozřela při venčení dne 5. února kolem poledne osmiměsíční fenka maltézského psíka Annie. Její majitelka ji proto okamžitě převezla na veterinární kliniku, kde lékaři při rentgenovém vyšetření zjistili, že se dva špendlíky dostaly do jejího tenkého střeva," uvedla Baláková. Psík je ale dokázal z těla vypudit přirozenou cestou. "Podle lékařů to je malý zázrak, že jí kovové špendlíky střeva nebo jiné orgány nepoškodily a vše se navíc obešlo bez operativního zákroku. Takové štěstí ale v podobných případech všichni psi nemají," dodala Baláková.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist