https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policiste-hlidkuji-u-vodnich-nadrzi-v-chko-brdy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policisté hlídkují u vodních nádrží v CHKO Brdy

23.3.2020 00:15 | PŘÍBRAM (ČTK)
Policisté ve zvýšené míře dohlížejí na vodní nádrže v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. / Ilustrační foto
Policisté ve zvýšené míře dohlížejí na vodní nádrže v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | PČR
Policisté ve zvýšené míře dohlížejí na vodní nádrže v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Vodní díla slouží jako zásoby pitné vody a platí k nim přísný zákaz vstupu, informovala v pátek mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Na zákaz vstupu upozorňuje v souvislosti s koronavirovými opatřeními také Povodí Vltavy, vodní díla podle něj nově hlídá i kamerový systém.
 

Starostové některých středočeských obcí se před víkendem obávají přílivu rekreantů vyrážejících na chaty a chalupy. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) v pátek poukázala ale na to, že řada malých obcí nemá už teď dostatek vody.

"Vím, že (obce) vydaly zákazy napouštění bazénů, mytí aut, zalévání a tak dále, ale to je věc, se kterou kraj pomoct úplně nemůže," uvedla Pokorná Jermanová. Připomněla, že střední Čechy jsou rekreační oblastí Prahy a hejtmanství nemůže nikomu nakazovat, aby nejezdil do své nemovitosti.

Ministerstvo zdravotnictví v pátek důrazně doporučilo lidem dodržovat o víkendu zákaz volného pohybu a omezit návštěvy chat a chalup. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) řekl, že lidé by měli s ohledem na hrozbu šíření nového typu koronaviru zvážit, jestli je nutné na chaty jezdit. Pokud ano, měli by se zdržovat ve své vlastní skupině a nevycházet mezi místní obyvatele.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist