https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policiste-loni-v-brdech-casteji-pokutovali-vjezd-do-chranene-krajinne-oblasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policisté loni v Brdech častěji pokutovali vjezd do chráněné krajinné oblasti

4.1.2024 00:17 | PŘÍBRAM (ČTK)
Někteří lidé podle mluvčí nevědí, že i když u lesa není zákazová dopravní značka, nemohou podle zákona do lesa vjíždět ani v něm parkovat.
Někteří lidé podle mluvčí nevědí, že i když u lesa není zákazová dopravní značka, nemohou podle zákona do lesa vjíždět ani v něm parkovat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policisté loni ve středočeské části Brd rozdali víc pokut kvůli vjezdu do chráněné krajinné oblasti (CHKO). Uložili jich 413, meziročně o 50 více. Naopak případů neoprávněného parkování ubylo. Hlídky jich zaznamenaly 96, předloni 261. Neodhalily také žádný případ táboření s rozdělaným ohněm, uvedla na webu Monika Schindlová z příbramské policie.
 

Nejvíce blokových pokut policisté rozdali v červnu a v září. Někteří lidé podle mluvčí nevědí, že i když u lesa není zákazová dopravní značka, nemohou podle zákona do lesa vjíždět ani v něm parkovat.

Policisté loni v Brdech řešili i dva případy trestných činů, šlo o pytláctví a krádež nafty z pracovního stroje. Desetkrát hlídka vyjížděla k prověření nálezu munice, kdy musel být přivolán pyrotechnik.

Policisté loni zasahovali v Brdech již osmou sezonu, někdejší vojenský újezd se přeměnil na chráněnou krajinnou oblast počátkem roku 2016. Příbramští policisté kvůli tomu přibrali nové lidi a dostali speciální techniku - terénní vozidla, čtyřkolky a drony. Obvodní oddělení Příbram-venkov má na starosti středočeskou část Brd s rozlohou kolem 175 kilometrů čtverečních.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist