https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/polsko-podle-ministra-bez-jaderne-elektrarny-nesplni-emisni-cile
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Polsko podle ministra bez jaderné elektrárny nesplní emisní cíle

6.9.2018 00:20 | VARŠAVA (ČTK)
Polsko nesplní emisní cíle Evropské unie, pokud nepostaví jadernou elektrárnu. / Ilustrační foto
Polsko nesplní emisní cíle Evropské unie, pokud nepostaví jadernou elektrárnu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Polsko nesplní emisní cíle Evropské unie, pokud nepostaví jadernou elektrárnu. Uvedl to včera polský ministr energetiky Krzysztof Tchórzewski. Varšava plánuje výstavbu své první jaderné elektrárny už řadu let, projekt se však potýká s průtahy, uvedla agentura Reuters.
 

Polsko v současnosti vyrábí většinu elektřiny z uhlí a musí se zaměřit na čistší technologie, aby splnilo požadavky EU na snižování emisí. "Bez jaderné energie nejsme schopni splnit závazky v oblasti emisí," prohlásil ministr.

Na začátku 90. let Polsko zastavilo výstavbu jaderné elektrárny v Žarnowci a celou investici včetně čtyř zaplacených reaktorů dodaných z plzeňské Škody odepsalo. Projekt nové jaderné elektrárny byl představen poprvé v roce 2009, nabral ale zpoždění kvůli klesajícím cenám elektřiny a jadernému neštěstí v japonské Fukušimě v roce 2011, které mělo dopad na podporu veřejnosti.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist