https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/polsko-urcilo-misto-pro-vyrobu-elektroaut-jeji-zahajeni-odlozilo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Polsko určilo místo pro výrobu elektroaut, její zahájení odložilo

22.12.2020 01:33 | VARŠAVA (ČTK)
Polsko doufá, že výroba elektromobilů podpoří polský automobilový průmysl. Jde však o riskantní projekt, neboť auta s elektrickým pohonem už ve velkém vyrábějí globální automobilky s dlouholetými zkušenostmi.
Polsko doufá, že výroba elektromobilů podpoří polský automobilový průmysl. Jde však o riskantní projekt, neboť auta s elektrickým pohonem už ve velkém vyrábějí globální automobilky s dlouholetými zkušenostmi.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Polsko se rozhodlo postavit plánovanou továrnu na výrobu elektromobilů ve Slezském vojvodství. Se zahájením produkce však nyní počítá později, než se původně plánovalo, oznámilo státní společnost ElectroMobility Poland (EMP). Výroba elektromobilů by měla vytvořit kolem 15 000 pracovních míst.
 

Továrna bude podle EMP stát ve městě Jaworzno. Výrobu však zahájí až v roce 2024 místo původně plánovaného roku 2023. Přímo v závodě by mělo pracovat 3000 lidí, dalších asi 12 000 pracovních míst by mělo vzniknout u dodavatelů.

Polsko doufá, že výroba elektromobilů podpoří polský automobilový průmysl a pomůže mu dohnat regionální konkurenty, včetně České republiky a Slovenska. Jde však o riskantní projekt, neboť auta s elektrickým pohonem už ve velkém vyrábějí globální automobilky s dlouholetými zkušenostmi, poznamenala agentura Reuters.

Společnost EMP plánuje uvést na trh dva modely s elektrickým pohonem pod značkou Izera. "Izera je příležitostí pro efektivně fungující automobilový průmysl a pro využití potenciálu elektromobility," uvedl ministr životního prostředí Michal Kurtyka.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist