https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/poplatek-za-popelnice-se-v-usti-nad-orlici-zvysi-z-590-korun-na-690-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Poplatek za popelnice se v Ústí nad Orlicí zvýší z 590 korun na 690 Kč

12.12.2019 00:08 | ÚSTÍ N.O. (ČTK)
Lidé v Ústí nad Orlicí budou příští rok platit za popelnice více. Zastupitelé rozhodli, že poplatek za svoz komunálního odpadu se zvýší z nynějších 590 korun na 690 korun na osobu a rok. / Ilustrační foto
Lidé v Ústí nad Orlicí budou příští rok platit za popelnice více. Zastupitelé rozhodli, že poplatek za svoz komunálního odpadu se zvýší z nynějších 590 korun na 690 korun na osobu a rok. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Maaark / Pixabay
Lidé v Ústí nad Orlicí budou příští rok platit za popelnice více. Zastupitelé rozhodli, že poplatek za svoz komunálního odpadu se zvýší z nynějších 590 korun na 690 korun na osobu a rok, řekl v úterý vedoucí odboru životního prostředí Tomáš Kopecký. Příjmy města z poplatků po jejich zdražení dosáhnou ročně 9,2 milionu korun, náklady na odpadové hospodářství jsou téměř 13 milionů korun.
 

V této částce je i sleva poskytovaná občanům za třídění odpadu ve výši téměř 900.000 korun. Nárůst nákladů je způsoben vyšší cenou za uložení jedné tuny odpadu na skládce, zvyšující se cenou výkupu tříděného odpadu a také vyšším množstvím slev poskytovaných obyvatelům zapojeným do systému třídění odpadu ve městě. Kvůli tomu se ale každoročně výrazně zvyšuje množství separovaných druhotných surovin.

Poplatky za odpad chtějí zvýšit od příštího roku také Pardubice, rozhodne o tom dnes zastupitelstvo. Místo 500 korun ročně by lidé mohli platit 650 korun. Radnice výši poplatku 14 let nezměnila. Naopak Chrudim současnou částku 600 korun na osobu a rok zachová.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist