https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/poradani-motocyklove-sestidenni-v-libereckem-kraji-ohrozeno
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pořádání motocyklové Šestidenní v Libereckém kraji ohroženo

9.2.2001 21:00 | LIBEREC (ČIA)
Pořádání 77. ročníku mezinárodní motocyklové Šestidenní, která se má konat v Libereckém kraji v roce 2002, je ohroženo. Správa chráněné krajinné oblasti (CHKO) totiž nechce dát po negativních zkušenostech s mistrovství světa enduro v roce 2000 souhlas ke konání soutěže v prostoru CHKO.
 

"Vedle nás musí s pořádáním velkých motocyklových akcí na území CHKO souhlasit také ministerstvo životního prostředí. V CHKO a národních parcích se motoristické akce až na výjimky nesmějí konat. Loňské pořádání mistrovství světa enduro s centrem ve Stráži pod Ralskem nám způsobilo škody, jelikož pořadateli nebyla ani dodržena povolená trasa," uvedl pro ČIA ředitel správy CHKO Jizerské hory Jiří Hušek.

Zástupce pořadatele Šestidenní Pavel Ort z organizace Českého autoklubu v Jablonci nad Nisou zdůrazňuje, že pověření jabloneckého automotoklubu k zajištění organizace 77. ročníku Šestidenní v Libereckém kraji nadále platí.


reklama

tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist