https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/porosty-v-mestskych-lesich-chrudim-jsou-ve-spatnem-stavu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Porosty v Městských lesích Chrudim jsou ve špatném stavu

23.10.2019 00:17 | CHRUDIM (ČTK)
Porosty v Městských lesích Chrudim jsou ve špatném stavu. / Ilustrační foto
Porosty v Městských lesích Chrudim jsou ve špatném stavu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | KRNAP
Porosty v Městských lesích Chrudim jsou ve špatném stavu. Kromě kůrovce se na nich podepsalo zvláště sucho posledních dvou let. Nedaří se příliš ani zalesňování vykácených ploch.
 

"Snažíme se vytěžit kůrovcem napadené stromy a ty, které uschly. Je to ale nekonečný příběh," řekl včera novinářům starosta František Pilný.

Podle něj usychají i stromy, které byly vysazeny před pěti či deseti lety, jehličnaté i listnaté. Nejjednodušší by bylo nechat plochy zarůst náletovými dřevinami a po deseti letech je prokácet a dobré stromy ponechat, případně dosadit další.

Letošní ztráta společnosti Městské lesy Chrudim dosahuje asi pěti milionů korun. Je způsobena zvláště nutnou rozsáhlou výsadbou po vytěžených souších.

Celková rozloha městských lesů dosahuje asi 455 hektarů. V roce 2004 byla část této plochy převedena do kategorie takzvaných lesů zvláštního určení - lesy příměstské se zvýšenou rekreační funkcí. Porosty značně utrpěly i vichřicí v červnu 2008, zčásti byla tehdy poničena i nově otevřená rozhledna Bára na Podhůře. V předchozích letech Městské lesy Chrudim končily se ziskem v řádu několika desítek či stovek tisíc korun


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist