https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povereny-reditel-trojske-botanicke-zahrady-bude-nadale-ve-funkci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pověřený ředitel trojské botanické zahrady bude nadále ve funkci

18.7.2018 00:08 | PRAHA (ČTK)
Pověřený ředitel botanické zahrady v pražské Troji Bohumil Černý bude ve funkci pokračovat. / Ilustrační foto botanické zahrady v Praze
Pověřený ředitel botanické zahrady v pražské Troji Bohumil Černý bude ve funkci pokračovat. / Ilustrační foto botanické zahrady v Praze
Pověřený ředitel botanické zahrady v pražské Troji Bohumil Černý bude ve funkci pokračovat. Pražští radní včera potvrdili Černého ve funkci a hlavní město již nevypíše výběrové řízení na pozici ředitele. Vyplývá to z dokumentu, který včera schválili pražští radní. Černý, který dříve působil jako vedoucí sekretariátu botanické zahrady, byl pověřen vedením zahrady v prosinci 2016 po odvolání tehdejšího ředitele Oldřicha Vacka.
 

Podle materiálu se Černý ve funkci osvědčil. "Během doby jeho pověření došlo ke stabilizaci organizace a zklidnění pracovního klimatu v Botanické zahradě hl. m. Prahy, zejména díky nově vzniklým či vznikajícím koncepčním materiálům v oblasti péče o zaměstnance, marketingové strategie, koncepce rozvoje doplňkové činnosti a koncepce sbírkotvorné činnosti. Zmíněné strategické dokumenty zajistily vhodné prostředí pro spolupráci zaměstnanců, zlepšení atmosféry na pracovišti a zklidnění mezilidských vztahů," píše se v dnes schváleném dokumentu.

Oldřicha Vacka město ve výběrovém řízení vybralo v květnu 2016, do funkce nastoupil od 1. června. Radní jej odvolali těsně před koncem půlroční zkušební lhůty. Oficiálně důvody tehdy vedení města nesdělilo. "Vzhledem k chování magistrátu to bylo očekávatelné. Zarazil mě ale postup, když mi za celou dobu nebyla sdělena jakákoliv nespokojenost a ani k odvolání mi nesdělili důvod. To mi připadá nefér," řekl tehdy Vacek.

Od odvolání Vacka magistrát vypsal dvakrát výběrové řízení na obsazení postu ředitele, které opakovaně zrušil. První řízení rada vyhlásila loni v květnu a o měsíc později bez udání důvodu zrušila. Rada hned na to vyhlásila druhé výběrové řízení, do kterého se přihlásili čtyři uchazeči. Komise však žádného z nich nevybrala a doporučila řízení zrušit.

Loni si areál botanické zahrady prohlédlo více než 344.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun. Botanická zahrada v Troji je příspěvkovou organizací hlavního města.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist