https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodi-labe-pripravuje-opravu-prehrada-pastviny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Povodí Labe připravuje opravu přehrada Pastviny

21.7.2020 00:20 | PASTVINY (ČTK)
Přehrada Pastviny vybudovaná kvůli protipovodňové ochraně se stavěla v letech 1933 až 1938, v roce 1933 byla uvedena do provozu vodní elektrárna.
Přehrada Pastviny vybudovaná kvůli protipovodňové ochraně se stavěla v letech 1933 až 1938, v roce 1933 byla uvedena do provozu vodní elektrárna.
Foto | Michal Gregor / Wikimedia Commons
Povodí Labe připravuje opravu přehrady Pastviny na Divoké Orlici. Koruna hráze je ve špatném stavu. Výběrové řízení na stavební firmu se zdrželo, proto práce začnou zřejmě až příští rok, řekla ČTK mluvčí státního podniku Hana Bendová.
 

"Mělo by se také rozšířit přemostění korunového přelivu, u hráze na levém břehu je vozovka zúžená. Oprava ale není primárně kvůli rozšíření, hráz není v dobrém stavu, zatéká tam a koruna není v pořádku," uvedla Bendová.

Stavební práce potrvají dvě sezony. Řidiči ani pěší a cyklisté tak nebudou moci využívat cestu po hrázi v letech 2021 a 2022. Pastviny jsou oblíbenou rekreační oblastí.

Přehrada Pastviny vybudovaná kvůli protipovodňové ochraně se stavěla v letech 1933 až 1938, v roce 1933 byla uvedena do provozu vodní elektrárna. Přes korunu hráze vede místní komunikace.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist