https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodi-odry-zacalo-upoustet-prehrady-v-jesenikach-a-beskydech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Povodí Odry začalo upouštět přehrady v Jeseníkách a Beskydech

15.2.2021 14:00 | OSTRAVA (ČTK)
Všechny významné nádrže v povodí Odry mají nyní stupeň naplnění na úrovní 80 až 100 procent zásobního objemu. Ilustrační obrázek
Všechny významné nádrže v povodí Odry mají nyní stupeň naplnění na úrovní 80 až 100 procent zásobního objemu. Ilustrační obrázek
Foto | Vratislav K / Wikimedia Commons
Podnik Povodí Odry začal v těchto dnech upouštět přehrady v Jeseníkách a Beskydech. Připravuje se tak na případné jarní tání. Lidem v této souvislosti vodohospodáři nedoporučují vstupovat na zamrzlé hladiny přehrad. Led nemusí být dostatečně pevný. ČTK to řekla mluvčí státního podniku Šárka Vlčková.
 

"Všechny významné nádrže v povodí Odry mají nyní stupeň naplnění na úrovní 80 až 100 procent zásobního objemu," řekla. Dodala, že jak v Beskydech na údolní nádrži Šance, tak v Jeseníkách v kaskádě nádrží Kružberk - Slezská Harta na řece Moravici začalo snižování hladiny. Cílem je podle Vlčkové uvolnit okolo jedné pětiny zásobních prostor. "Uvolňujeme prostor pro následné zvýšení průtoků v případě vzestupu teplot a postupného odtávání sněhu z hor," řekla.

V této souvislosti vodohospodáři navíc lidem důrazně nedoporučují vstupovat na zamrzlou vodní plochu. "Led na nádržích i vzhledem k provzdušňování nemá dostatečnou pevnost a mohou být pod ním vzduchové kapsy vzniklé postupným klesáním hladin v nádržích," řekla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist