https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodi-opravi-jez-na-ohri-v-kadani-pribude-rybi-prechod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Povodí opraví jez na Ohři v Kadani, přibude rybí přechod

5.3.2024 10:53 (ČTK)
Povodí Ohře začíná opravovat dolní jez na Ohři v Kadani na Chomutovsku. Stavební práce, jejichž součástí je vybudování rybího přechodu, omezí provoz na cyklostezce. Náklady jsou 76 milionů korun, informovala mluvčí státního podniku Dana Zikešová.
 

Celou konstrukci jezu stavaři vybourají a postaví novou. "Její tvar se nezmění a bude vycházet z toho původního. Novým provedením jezu vyhovíme i estetickým nárokům a zachováme charakter místa," uvedla Zikešová. Stavět se bude deset metrů dlouhá opěrná zeď, která prodlouží zeď na pravém břehu.

Nový rybí přechod bude dlouhý 56 metrů, ve dně široký tři metry. "Zprůchodníme tak příčnou překážku, kterou jez nyní tvoří, a zajistí se migrace ryb a mihulovců," řekla mluvčí. Rybí přechod bude monitorován.

Stavební práce jsou rozděleny do dvou etap, s jejich dokončením se počítá v lednu 2026. Příjezd na staveniště bude možný pouze korytem řeky Ohře, přičemž ke sjezdu do řeky budou vozidla stavby využívat část cyklostezky podél pravého břehu. "Pro skladování materiálu využijeme část přilehlého parkoviště v ulici Pokutická, počet parkovacích míst se tak sníží," uvedla Zikešová. Příjezd k provozovnám zůstane zachován. O přesném termínu zahájení, který závisí na hydrologických a klimatických podmínkách, bude Povodí Ohře informovat na sociálních sítích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist