https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/povodne-v-indii-staly-zivot-vice-nez-200-zvirat-vcetne-vzacnych-nosorozcu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Povodně v Indii stály život více než 200 zvířat, včetně vzácných nosorožců

8.8.2016 01:10 | PRAHA (Ecomonitor)
Mezi mrtvými divokými živočichy našli ochránci přírody asi 20 nosorožců indických, téměř polovina z nich byla mláďata. Ilustrační obrázek
Mezi mrtvými divokými živočichy našli ochránci přírody asi 20 nosorožců indických, téměř polovina z nich byla mláďata. Ilustrační obrázek
Přírodní pohromy neohrožují pouze člověka, ale dopadají i na zvířata. Mohutné záplavy, které zasáhly během posledního červencového týdne severovýchodní Indii včetně národního parku Kaziranga, stály život i 20 vzácných nosorožců, píše Mongabay.
 

Národní park Kaziranga, který je na seznamu světového dědictví UNESCO, je domovem významné populace nosorožců indických. Žijí zde také tygři bengálští, sloni indičtí, vodní buvolové a řada kopytníků.

Mezi mrtvými divokými živočichy našli ochránci přírody asi 20 nosorožců indických, téměř polovina z nich byla mláďata.

Nejvíce zvířecích obětí napočítali ochránci přírody mezi jeleny vepřími. Více než 150 z nich se utopilo, dalších 12 jelenů zemřelo po srážce s automobilem při pokusu přejít National Highway 715, uvedl Suvasish Das z národního parku.

O život přišlo také několik divokých prasat, jelenů barasinga, sambarů, vodních buvolů, jezevců bělohrdlých, dikobrazovů i krajt. Počty mrtvých zvířat ještě nejsou konečné, s ustupující vodou nacházejí ochránci přírody další oběti. Více než 100 zvířat se podařilo ze zaplavených lesů zachránit. Mezi nimi bylo i 10 dospělých nosorožců a 8 nosorožčat, která byla oddělena od svých matek.

Povodně označované za nejhorší za více než deset let zničily přes 2800 vesnic, zaplavily více než 200 000 hektarů polí, vyhnaly miliony lidí ze svých domovů a tři desítky lidí v nich zahynuly.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist