https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozar-haly-s-odpadem-v-kyjich-napachal-milionove-skody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požár haly s odpadem v Kyjích napáchal milionové škody Video

27.7.2020 01:56 | PRAHA (ČTK)
Podle záznamů bylo ohnisko požáru ve svezeném komunálním odpadu.
Podle záznamů bylo ohnisko požáru ve svezeném komunálním odpadu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Škodu po sobotním požáru haly s odpadem v pražských Kyjích hasiči zatím odhadují na čtyři miliony korun. Je ale možné, že se částka ještě zvýší. ČTK to řekla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. Hasiči s ohněm bojovali přibližně deset hodin. Poslední skrytá ohniska uhasili v sobotu krátce před 22:00.
 

K požáru haly s uskladněným odpadem v ulici U Technoplynu byli hasiči přivolání v sobotu před polednem. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu v 16:22. Do večera pak pomocí nakladače rozhrnovali odpad a dohašovali drobná skrytá ohniska.

V neděli ráno na místo dorazil vyšetřovatel, který škodu předběžně vyčíslil na čtyři miliony korun. Částka se ale může ještě zvýšit.

Podle záznamů bylo ohnisko požáru ve svezeném komunálním odpadu, sdělila Suchánská ČTK. "Příčinou požáru je s největší pravděpodobností neprokázané zavinění cizí osoby," dodala.

Hašení objektu o rozměrech 20 krát 30 metrů komplikoval nedostatečný tlak vody v hydrantech i teplé počasí, kvůli kterému hrozilo zasahujícím hasičům přehřátí organismu. Ti se proto museli při hašení střídat. Jednoho z hasičů s přehřátím na místě ošetřili záchranáři.

Kouř z požáru byl vidět ze širokého okolí. V průběhu zásahu chemici měřili množství zplodin ve vzduchu a nedoporučovali lidem žijícím v okolí větrat. Zvýšení množství škodlivin bylo pouze v blízkém okolí haly a nepřekročilo limity.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist