https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozar-na-kilimandzaru-je-podle-uradu-uz-pod-kontrolou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požár na Kilimandžáru je podle úřadů už pod kontrolou

17.10.2020 00:32 | DÁRESALÁM (ČTK)
Rozsáhlý požár, který se rozhořel v neděli na svazích nejvyšší africké hory Kilimandžáru, se podařilo dostat pod kontrolu. Oznámila to správa tanzanského národního parku (TANAPA). Oheň poškodil 95 kilometrů čtverečních lesa, ale turistické trasy zůstaly nedotčeny.
 

"Ráno jsme provedli prohlídku z letadla a ukázalo se, že je ohnisko pod kontrolou," uvádí se v pátečním prohlášení TANAPA.

Do hašení byli nejprve zapojeni hasiči i dobrovolníci, kteří s ohněm bojovali obyčejnými holemi. Později ale úřady povolaly k hašení vrtulník.

Oheň se rozhořel v neděli v táboře pro turisty. Kilimandžáro se zvedá do výšky 5895 metrů a každoročně se ho pokouší zdolat 50.000 lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist