https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozar-v-arealu-kralupskeho-kovosrotu-stale-neni-zcela-zlikvidovany
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požár v areálu kralupského kovošrotu stále není zcela zlikvidovaný

10.7.2022 00:02 | KRALUPY NAD VLTAVOU (ČTK)
Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou si vyžádal vyhlášení zvláštního stupně požárního poplachu.
Požár v areálu kovošrotu v Kralupech nad Vltavou si vyžádal vyhlášení zvláštního stupně požárního poplachu.
Foto | Jan Kostík, oddělení dokumentaristace MV-GŘ HZS ČR. / HZS Středočeského kraje
Požár v areálu kralupského kovošrotu stále není zcela zlikvidovaný. Oheň zde vypukl v úterý, na místě jsou stále profesionální i dobrovolní hasiči, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Tomáš Bakalář.
 

Škoda po požáru dosáhla podle odhadu tři miliony korun, pokračuje také vyšetřování jeho příčiny, podle dřívějších informací policie mohlo jít o nedbalost či úmyslné založení.

"Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za což v případě dopadení pachatele a prokázání viny hrozí až tříletý trest odnětí svobody," informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Na místě v sobotu monitorovali situaci profesionální hasiči z Kralup nad Vltavou a dobrovolní hasiči z kralupské části Minice, v areálu dohlížejí kvůli případným skrytým ohniskům. "Dále tam zůstává připraveno velkokapacitní čerpadlo z Kladna pro případ rozhoření požáru," doplnil Bakalář.

Hasiči k požáru vyjížděli v úterý před 17:00, oheň vznikl ve zhruba 50 metrů široké skládce plastového odpadu. Kvůli rozsahu velitel postupně zvýšil poplachový stupeň na nejvyšší, takzvaný zvláštní. Důvodem byl vysoký počet zasahujících jednotek. Na místě postupně zasahovalo několik stovek hasičů z více než 60 jednotek především ze středních Čech a Prahy, ve čtvrtek ráno dostali hasiči zhruba po 40 hodinách požár pod kontrolu.

Kvůli dohašování bylo třeba skládku postupně rozebrat a využít i těžkou techniku. S vyhledáváním skrytých ložisek ohně pomáhal také dron. V pátek byl poplachový stupeň snížen na základní, do čtvrtečního večera platil nejvyšší možný.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist