https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozar-v-arealu-skladky-na-kolinsku-policie-proveruje-jako-ohrozeni-z-nedbalosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požár v areálu skládky na Kolínsku policie prověřuje jako ohrožení z nedbalosti

21.3.2024 10:30 | RADIM (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Požár v areálu skládky u Radimi na Kolínsku se škodou 40 milionů korun policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Oheň zasáhl halu s linkou na třídění odpadu. Nikdo se nezranil, pachateli hrozí v případě odsouzení až pět let vězení, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Michaela Richterová.
 

"Kolínští kriminalisté zahájili ve věci úkony trestního řízení pro obecné ohrožení z nedbalosti," řekla Richterová.

Požár, který zasáhl jednopodlažní halu o rozměrech zhruba 80 krát 30 metrů s linkou na třídění plastového a papírového odpadu, byl hlášený v úterý po 13:00. Likvidace trvala přibližně čtyři hodiny. Kvůli požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř. Na místo zamířilo 11 hasičských cisteren, automobilový žebřík i třeba jednotka z chemické laboratoře hasičů či dron. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Požár zničil tři čtvrtiny třídicí linky a část haly. Místo v úterý večer předali hasiči obci, která je majitelem areálu, uchránili majetek za 20 milionů korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist