https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pozary-u-jeruzalema-se-podarilo-zvladnout-s-hasenim-pomahali-palestinci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Požáry u Jeruzaléma se podařilo zvládnout, s hašením pomáhali Palestinci

19.8.2021 00:14 | JERUZALÉM (ČTK)
Hasičům se podařilo dostat pod kontrolu požáry, které hořely od nedělního odpoledne západně od Jeruzaléma. Z deseti vesnic byly evakuovány stovky rodin, shořelo 2500 hektarů lesa, nikdo nepřišel o život. K hašení se připojili k Izraelcům i jejich palestinští kolegové.
 

"Po 52 hodinách boje s ohněm se podařilo dostat všechna ohniska kolem Jeruzaléma pod kontrolu," stojí ve zprávě hasičského sboru.

Požáry vytvořily hustý kouř, který se dostal až do jeruzalémského centra.

Izraelský ministr obrany Benny Ganc ocenil, že se dnes k hašení připojili také Palestinci. Arabsky za to poděkoval na twitteru palestinskému vůdci Mahmúdovi Abbásovi. "Děkuji za vyslání hasičů na pomoc Izraeli k záchraně lidských životů a našeho společného zájmu," napsal.

Do postižené oblasti se nechal vrtulníkem dopravit premiér Naftali Bennett, který hasičům pogratuloval a poděkoval za profesionalitu.

Do likvidace ohňů bylo zapojeno 1500 lidí a letadla, která nad požáry vzlétla asi 400krát.

Zástupce hasičského sboru Dedi Simči v pondělí řekl, že požár zavinili lidé, ale nevěděl, zda z neopatrnosti nebo záměrně.

Jak připomíná agentura AFP, středomořskou oblast v těchto dnech sužují rozsáhlé požáry, postiženo je Řecko, Francie, Turecko i Alžírsko.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist