https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-1-meri-v-pilotnim-projektu-kvalitu-ovzdusi-na-detskych-hristich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 1 měří v pilotním projektu kvalitu ovzduší na dětských hřištích

12.10.2022 00:40 | PRAHA (ČTK)
Cílem je poskytnout informace o kvalitě ovzduší lidem, kteří se podle toho rozhodnou, zda se s dětmi vydají ven.
Cílem je poskytnout informace o kvalitě ovzduší lidem, kteří se podle toho rozhodnou, zda se s dětmi vydají ven.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Radnice Prahy 1 spustila pilotní projekt měření kvality ovzduší na dětských hřištích. Jako první se zařízení objevila na hřištích pod Karlovým mostem a v parku Lannova. Cílem je poskytnout informace o kvalitě ovzduší lidem, kteří se podle toho rozhodnou, zda se s dětmi vydají ven, sdělil mluvčí radnice Petr Bidlo. Na projektu městská část spolupracuje se společností AgdataCity.
 

Při měření zaznamenávají senzory informace o koncentraci prachových částic oxidu dusičitého, oxidu uhelnatého a troposférického ozonu. Data se přenáší na internet. "Návštěvníci hřišť tak mají možnost předem zjistit aktuální stav, ale také si přečíst doporučení, na jejichž základě se rozhodnou, zda je vhodná doba pro venkovní aktivity," uvedl radní Richard Bureš (ODS).

Aktuální data tak podle něj lidem pomohou vyhnout se nebezpečným látkám a snížit tak možný dopad na jejich zdraví. Data mohou využívat rovněž školy při vzdělávání. Data o kvalitě ovzduší lidé najdou na radničním webu. Pokud systém přejde do plného provozu, přesunou se informace na stránku ovzdusi.praha1.cz.

V Praze je dlouhodobě největším znečišťovatelem ovzduší automobilová doprava. Vedení hlavního města proto například podporuje rozvoje vozů na elektřinu v MHD nebo schválilo tzv. klimatický plán, podle kterého chce snižovat množství oxidu uhličitého produkovaného na území města.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist