https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-10-hleda-v-on-line-ankete-jmeno-pro-parcik-u-grebovky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 10 hledá v on-line anketě jméno pro parčík u Grébovky

20.5.2021 00:16 | PRAHA (ČTK)
Kromě spisovatele Karla Půlpána mohou lidé zvolit také dirigenta Václava Talicha, básníka Fráňu Šrámka, učitele a historika Bedřicha Šplíchala a podnikatele a mecenáše Jindřicha Waldese. Všechny osobnosti jsou nějak spjaty s Prahou 10.
Kromě spisovatele Karla Půlpána mohou lidé zvolit také dirigenta Václava Talicha, básníka Fráňu Šrámka, učitele a historika Bedřicha Šplíchala a podnikatele a mecenáše Jindřicha Waldese. Všechny osobnosti jsou nějak spjaty s Prahou 10.
Foto | Eric X / Unsplash
Radnice Prahy 10 hledá v anketě jméno pro malý park u vstupu do Havlíčkových sadů známých jako Grébovka. Parčík nyní městská část rekonstruuje, úpravy by měly být hotové na konci prázdnin. Lidé mohou o novém názvu hlasovat na webu radnice, na výběr je pojmenování po historických osobnostech, uvedl mluvčí radnice Jan Hamrník.
 

Dosud neupravený parčík je ohraničen ulicemi Charkovská, Rybalkova, Na Královce a zdí Havlíčkových sadů. Městská část ho od loňska upravuje, podle Hamrníka tam přibudou stromy, cesty, nové lavičky, pítko a jezdecké schody. Stavební práce vyjdou na sedm milionů korun, dodal mluvčí.

Místní obyvatelé navrhli, aby městská část parčík pojmenovala po socialistickém spisovateli Karlu Půlpánovi, který ve Vršovicích na počátku 20. století žil a v Rybalkově ulici má pamětní desku. "Ve spolupráci s naším kronikářem jsme vytipovali i další osobnosti, které jsou spjaté s blízkým okolím, a nyní necháme vybrat samotné lidi, kteří na desítce žijí a budou na nově zrekonstruovanou plochu chodit,“ uvedla místostarostka Jana Komrsková (Piráti).

Kromě Půlpána mohou lidé na webu radnice zvolit také dirigenta Václava Talicha, básníka Fráňu Šrámka, učitele a historika Bedřicha Šplíchala a podnikatele a mecenáše Jindřicha Waldese. Všechny osobnosti jsou nějak spjaty s Prahou 10. Lidé mohou hlasovat do 30. června, vítězný návrh potom radnice předá magistrátu.

Pojmenování či přejmenování veřejných prostranství v Praze schvaluje městská rada. Podněty může podávat kdokoliv. Návrhy nejprve projednává radnice příslušné městské části, poté je postoupen magistrátní místopisné komisi. Pokud s ním souhlasí, následně jej projednají pražští radní. Prostranství nesmí být podle zákona pojmenováno po nikom žijícím.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist