https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-12-obnovuje-tresnovy-sad-v-modranech-vysadi-46-stromu-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 12 obnovuje třešňový sad v Modřanech, vysadí 46 stromů

16.1.2017 16:00 | PRAHA (ČTK)
Intenzivněji se sady v metropoli začaly obnovovat v roce 2009, vysazeno už bylo kolem 1500 stromů.
Intenzivněji se sady v metropoli začaly obnovovat v roce 2009, vysazeno už bylo kolem 1500 stromů.
Praha 12 obnovuje třešňový sad v Modřanech. Nechala vykácet náletové dřeviny a poškozené staré stromy, na jaře vysadí k ošetřeným 46 nových. Radnice o tom dnes informovala na webu. Sad leží mezi ulicemi Hornocholupická, Spinosova a Československého exilu.
 

"Původní staré třešňové stromy budou zachovány a pěstebně ošetřeny a na jaře letošního roku bude vysazeno 46 třešní v pravidelném sponu, který bude navazovat na původní spon sadu," uvedl na webu Marek Hladík z oddělení životního prostředí úřadu.

Na místech pokácených stromů zůstanou do jara pařezy, aby bylo jasné, kam vysadit mladé stromky. "Na místě bude ponecháno několik velkých pařezů, které po zetlení vytvoří vhodný úkryt pro faunu," dodal Hladík.

Přibližně před rokem byl obnovený třešňový sad v Hrdlořezích, který je jedním z největších v Praze.
Přibližně před rokem byl obnovený třešňový sad v Hrdlořezích, který je jedním z největších v Praze.
Foto | rakka_pl / Flickr

Přibližně před rokem byl obnovený třešňový sad v Hrdlořezích, který je jedním z největších v Praze. Nových stromků tam bylo vysazeno přes 400. Také pražskými sady a alejemi se zabývá web Pražská příroda. Intenzivněji se sady v metropoli začaly obnovovat v roce 2009, vysazeno už bylo kolem 1500 stromů.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
van mal
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist