https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-14-jedna-s-myslivci-o-odstrelu-premnozenych-divocaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 14 jedná s myslivci o odstřelu přemnožených divočáků

14.12.2016 11:38 | PRAHA (ČTK)
Praha 14 požádala myslivce o odstřel přemnožených divočáků, kteří ohrožují obyvatele.
Praha 14 požádala myslivce o odstřel přemnožených divočáků, kteří ohrožují obyvatele.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Hedvika Bečvářová / Naše příroda
Praha 14 požádala myslivce o odstřel přemnožených divočáků, kteří ohrožují obyvatele. Radnice také uvažovala o nákupu pachových ohradníků proti kancům, zatím jej ale pořizovat nebude, sdělila mluvčí radnice Veronika Berná. Divoká prasata jsou přemnožena zejména v oblasti Čihadel.
 

"V současnosti maximálně usilujeme o to, aby byla populace černé zvěře na našem území snížena," uvedla místostarostka Ilona Picková (SZ).

Vedení městské části situaci řeší s myslivci. Budou pořádat několik honů na lesní zvěř, mimo jiné právě v oblasti Čihadel. Zatím nený znám termín a ani počet honů. Problémem je to, že by se hony musely pořádat v blízkosti obydlí a v místech, kam chodí lidé trávit volný čas.

Vedení městské části plánovalo koupit takzvané pachové ohradníky. Z toho ale zatím sešlo. "Jejich instalaci zástupci Lesů hlavního města nedoporučili. Důvodem je, že odpuzovací složka je založena na lidském potu, což ve městě, kde jsou zvířata na lidi zvyklá, činí toto opatření neúčinným," uvedla radní Irena Kolmanová (TOP 09).

Praha 14 chce podle Kolmanové o dalším postupu jednat také s okolními městskými částmi, tedy Běchovicemi a Horními a Dolními Počernicemi. "V jejich katastru kanci působí obdobné problémy jako u nás. Cílem schůzky bude stanovení společného postupu," uvedla.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist