https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-15-chce-vytvorit-park-podel-botice-pod-prehradou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 15 chce vytvořit park podél Botiče pod přehradou

30.1.2019 23:25 | PRAHA (ČTK)
Vlastník bývalého mlýnského náhonu městské části daroval několik pozemků o celkové výměře 2662 metrů čtverečních, na kterých by park vznikl.  Ilustrační snímek Botiče.
Vlastník bývalého mlýnského náhonu městské části daroval několik pozemků o celkové výměře 2662 metrů čtverečních, na kterých by park vznikl. Ilustrační snímek Botiče.
Praha 15 plánuje park podél Botiče pod Hostivařskou přehradou. Vlastník bývalého mlýnského náhonu městské části daroval několik pozemků o celkové výměře 2662 metrů čtverečních, na kterých by park vznikl. Další pozemky v okolí chce radnice pro tento účel získat. Nyní nechá vypracovat studii nového parku, což by mělo trvat zhruba rok. Vyplývá to z usnesení, které dnes schválili zastupitelé městské části.
 

"Obecně se jedná o unikátní prostor a v souvislosti s nabízeným darem též o šanci zpřístupnění jinak neprůchodného území pod přehradní nádrží při soutoku Botiče s Košíkovským potokem," píše se v materiálu. Radnice chce kvůli parku získat další pozemky od magistrátu, soukromých vlastníků a církve o celkové výměře pět hektarů.

Studie, za kterou radnice zaplatí do 35.000 korun, by měla prověřit možnost pěšího propojení s chodníkem k Hostivařské přehradě, který lemuje pravý břeh Botiče, a propojení se Starou Hostivaří, která je památkovou zónou. Za tři až pět let by mohla radnice zahájit stavbu parku.

Zastupitelé dnes schválili také koncepci lokálních parků, která má zlepšit údržbu zeleně. Městská část chce od magistrátu získat pozemky zhruba o deseti hektarech do své správy, aby o ně doplnila jednotlivé menší parky a byly udržovány jednotně. V jednom případě navrhuje naopak odsvěření pozemku, čili převedení pozemku do správy magistrátu. Je to pozemek o rozloze 90 metrů čtverečních, který je pod silnicí.

Dalších deset hektarů pozemků k rozšíření parků chce městská část získat od soukromých vlastníků či od státních institucí. "S některými, zejména státními institucemi, jednání již v minulosti probíhala, se soukromými vlastníky až na výjimky zatím ne," sdělila ČTK mluvčí radnice Pavlína Nejedlíková. Náklady na odkup odhaduje radnice kolem 70 milionů korun. K tomu by chtěla městská část získat peníze od města.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist