https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-2-chce-zapojit-do-uklidu-u-kontejneru-lidi-bez-domova
Dost bylo plastu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 2 chce zapojit do úklidu u kontejnerů lidi bez domova

6.12.2018 00:10 | PRAHA (ČTK)
Praha 2 zamýšlí zapojit do úklidu okolo kontejnerů lidi bez domova. / Ilustrační foto
Praha 2 zamýšlí zapojit do úklidu okolo kontejnerů lidi bez domova. / Ilustrační foto
Praha 2 zamýšlí zapojit do úklidu okolo kontejnerů lidi bez domova. Důvodem je, že do nádob vyhazují odpad rovněž místní podnikatelé, aby se vyhnuli poplatkům. Kontejnery jsou pak přeplněné a odpad se válí i okolo nich. Za dohlížení na kontejnery by lidé dostávali peníze. Řekla to starostka Jana Černochová (ODS).
 

Na projektu chce radnice spolupracovat s Nadějí, která se stará o lidi bez domova. Úředníci Prahy 2 v současné době rovněž obcházejí podnikatele a na problém je upozorňují.

"Jedná se zatím o záměr, jsme na úplném začátku. Již jsme ale jednali s Nadějí o tom, že by se do projektu zapojili jejich klienti, a ta na to nahlíží pozitivně," řekla Černochová.

Lidi, kteří by se zapojili, by vytipovali zaměstnanci Naděje. "Je to o tom, aby vybrali ty, kteří mají alespoň nějaké pracovní návyky," řekla Černochová. U kontejnerů by hlídkovali po určitou dobu. V případě, že by například někdo vhodil do kontejneru nerozloženou krabici, tak by jej na to buď upozornili, nebo ji rozložili a vhodili dovnitř, aby odpad nevypadával z kontejneru na ulici. Za to by dostávali finanční odměnu.

Radnice obchází místní podnikatele a vysvětluje jim, že do běžných kontejnerů nemohou vyhazovat odpad z provozovny. Problém se týká například okolí večerních prodejen, kde jsou kvůli tomu kontejnery přeplněny a odpad obyvatel Prahy 2 se do nich již nevejde. Pokud se situace nezmění, přistoupí radnice k zákonným sankcím.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist