https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-2-letos-opravi-osm-chodniku-a-v-ulicich-vysadi-76-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 2 letos opraví osm chodníků a v ulicích vysadí 76 stromů

8.2.2018 10:00 | PRAHA (ČTK)
V letošním roce budou v druhé městské části rekonstruovány chodníky v ulicích Americká, Balbínova, Bruselská, Hájkova, Kladská, Na Smetance, Pod Slovany a Varšavská. Výsadba nových stromů se týká více než třiceti ulic. / Ilustrační foto Prahy
V letošním roce budou v druhé městské části rekonstruovány chodníky v ulicích Americká, Balbínova, Bruselská, Hájkova, Kladská, Na Smetance, Pod Slovany a Varšavská. Výsadba nových stromů se týká více než třiceti ulic. / Ilustrační foto Prahy
Radnice Prahy 2 letos vloží do opravy chodníků 20 milionů korun. Peníze budou použity hlavně na osm chodníků, které jsou ve velmi špatném nebo havarijním stavu. Sdělila to mluvčí Prahy 2 Lenka Prokopová. Použití peněz v pondělí schválili radní městské části a projednat jej musí ještě zastupitelé Prahy 2. Radní v pondělí rovněž schválili, že městská část letos vysadí v ulicích 76 stromů, za které zaplatí dva miliony.
 

Částka, kterou do opravy městská část vloží, je dvojnásobkem té loňské. Vlastníkem chodníků je hlavní město a jejich údržbu má na starost městem vlastněná Technická správa komunikací (TSK). Peníze městské části budou přeposlány do rozpočtu hlavního města.

V letošním roce budou v druhé městské části rekonstruovány chodníky v ulicích Americká, Balbínova, Bruselská, Hájkova, Kladská, Na Smetance, Pod Slovany a Varšavská. V Kladské a Na Smetance by chodníky měly částečně dostat povrch z historické pražské mozaiky.

Výsadba nových stromů se týká více než třiceti ulic. Náklady zahrnují i následnou péči o vysazené stromy po dobu tří let. Stromy budou vysazeny mimo jiné na Albertově, Vinohradech a v Nuslích.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist