https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-2-pokacela-strom-kvuli-kteremu-byla-podana-zaloba
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 2 pokácela strom, kvůli kterému byla podána žaloba

5.8.2020 01:18 | PRAHA (ČTK)
List javoru. Ilustrační obrázek
List javoru. Ilustrační obrázek
Radnice Prahy 2 nechala v červenci pokácet javor u základní školy Na Smetance, což umožní dokončení sportovního hřiště. Proti kácení stromů u školy protestovali někteří místní obyvatelé, kteří kvůli tomu podali žalobu. Praha 2 uvedla, že soud žalobu zamítl, což umožnilo poslední strom pokácet.
 

"Strom ještě před pokácením zkontroloval ornitolog, který konstatoval, že na dřevině nebyli zaznamenaní žádní ptáci ani jejich pobytové stopy," uvedla radnice. Hřiště je zatím dokončeno pouze ze dvou třetin, a je tak o kousek kratší, než má podle projektu být. Zbylé stromy již radnice nechala pokácet loni.

Hřiště bude podle dřívějších vyjádření sloužit primárně základní škole Na Smetance, ale sportovat zde budou moci také žáci jiných škol z Prahy 2. V areálu byla od roku 2013 komunitní zahrada, kde místní obyvatelé pěstovali zeleninu a pořádali společenské akce. Před asi dvěma roky byla právě kvůli výstavbě hřiště zrušena, místní proti tomu neúspěšně protestovali.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist