https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-2-ustoupila-kvuli-inflaci-od-planu-opravy-uzemi-podel-horske-ulice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 2 ustoupila kvůli inflaci od plánu opravy území podél Horské ulice

1.3.2023 00:09 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Radnice Prahy 2 ustoupila od plánu kompletní rekonstrukce území mezi Horskou ulicí a novoměstským opevněním. Důvodem je rostoucí inflace a s ní spojené předpokládané navýšení původní ceny. Předpokládané náklady byly 67,76 milionu korun, sdělila mluvčí městské části Andrea Zoulová. Na území plánovala radnice nový prostor k trávení volného času, mimo jiné s posezením či herními prvky pro děti.
 

Architektonickou soutěž na proměnu vyhrál návrh od architektů Miroslava Cikána a Pavly Melkové z ateliéru MCA. Prostor nazývaný také park U Hradeb se nachází podél Horské ulice v těsné blízkosti zahrady Ztracenka, Bastionu XXXI a parku Folimanka.

"Značné navýšení cen veškerých služeb a materiálů a stále rostoucí inflace by měly zásadní dopad na výslednou cenu navazující investiční části projektu. Navrhovaná úprava, která vyšla z architektonické soutěže by vzhledem k finanční náročnosti absolutně neodpovídala původnímu očekávání radnice. A proto v ní nebudeme pokračovat," uvedl místostarosta Prahy 2 Jan Kolář (ANO).

Při úpravě prostoru počítal projekt se zbouráním historické Kuželny, která je ve velice špatném technickém a stavebním stavu. "Vyžádali jsme si posudek stavu z pohledu statiky a dodržování stavebních norem. Přestože jsme z ekonomických důvodů od celkové revitalizace parku U Hradeb ustoupili, budeme hledat náhradní řešení pro tuto lokalitu," sdělil místostarosta Jan Korseska (ODS).

Na území byly podle projektu naplánovány nové kamenné cesty, dřevěné lavičky a rovněž zídky, které měly prostor terasovitě rozdělit a na které by bylo možné se posadit. Pro děti bylo zamýšleno hřiště a vzniknout mělo občerstvení. Návrh počítal také s efektivním hospodařením s dešťovou vodou.

Druhá městská část v minulosti nechala opravit například sousední zahradu Ztracenka. Na původně téměř neprostupném území vznikly nové mlatové chodníčky, byly vysázeny nové stromy a instalováno osvětlení. Opraven byl také nedaleký bastion. Na Folimance vznikl pod Nuselským mostem nový volnočasový areál.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist