https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-2-vybrala-firmu-ktera-vybuduje-areal-pod-nuselskym-mostem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 2 vybrala firmu, která vybuduje areál pod Nuselským mostem

17.8.2021 10:52 | PRAHA (ČTK)
Za plánovaný volnočasový areál na Folimance pod Nuselským mostem zaplatí radnice Prahy 2 zhruba 28,6 milionu korun bez DPH. Práce provede firma Gardenline. Vyplývá to z informací zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek. Proti plánu, který zahrnuje i zapuštěný ovál v zimě sloužící jako kluziště, protestují někteří místní obyvatelé.
 

Městská část původně v zadání soutěže odhadla cenu zakázky na 21,3 milionu korun bez daně. V areálu mají kromě oválu se zázemím vzniknout také veřejné toalety, pískoviště s vodním prvkem, hřiště na pétanque, místa pro veřejné grilování nebo stánek s občerstvením. Na prostranství přibudou chodníky, pergola a lavičky. Hotovo má být podle dřívějších informací za rok.

Proti záměru vznikla petice, jejíž autoři požadovali zredukování nebo úplné zrušení projektu. Ubere podle nich zeleně, což zhorší klimatické poměry v místě a zničí na Folimance poslední větší volnou zelenou plochu pro pobyt obyvatel. Radnice kritiku odmítla. Z celkové plochy parku 8,5 hektaru podle ní bude zabetonováno 985 metrů čtverečních na místě, kde není možné pěstovat trávník ani žádnou zeleň. Také se počítá s výsadbou stovek keřů, pěti stromů a 2000 trvalek a cibulovin, dodala radnice.

Druhá městská část plánuje také úpravy parku U Hradeb mezi Horskou ulicí a novoměstským opevněním, v minulosti nechala opravit sousední zahradu Ztracenka. Na původně téměř neprostupném území vznikly nové mlatové chodníčky, byly vysázeny nové stromy a instalováno osvětlení. Opravený byl také nedaleký bastion.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist