https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-5-v-lete-dokonci-upravy-parku-santoska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha 5 dokončí úpravy parku Santoška dříve, už v létě

24.7.2020 01:08 | PRAHA (ČTK)
Park Santoška byl původně vinicí u usedlosti s barokní vilou ze 17. století, později přestavěné v novogotickém stylu. Santošku v roce 1907 odkoupilo tehdy samostatné město Smíchov a zpřístupnilo ji veřejnosti.
Park Santoška byl původně vinicí u usedlosti s barokní vilou ze 17. století, později přestavěné v novogotickém stylu. Santošku v roce 1907 odkoupilo tehdy samostatné město Smíchov a zpřístupnilo ji veřejnosti.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Praha 5
Obnova parku Santoška v Praze 5, která začala v lednu, skončí místo původně plánovaného podzimu už v létě. Informoval o tom mluvčí městské části Martin Hošna. Při obnově parku byla upravena zeleň, obnoveny cesty a vyměněny lavičky. Práce vyjdou na zhruba 23 milionů korun bez DPH.
 

"Díky příznivým klimatickým podmínkám vše směřuje k tomu, že rekonstrukce bude hotová během letních prázdnin. Pevně doufám, že se všechny práce podaří dokončit tak, aby si naši obyvatelé mohli park užít ještě během teplých letních dní," uvedla starostka městské části Renáta Zajíčková (za ODS).

Nebezpečné stromy budou v rámci úprav odstraněny, doplnil místostarosta Lubomír Brož (ANO). Dodal, že v parku budou nově kvetoucí cibuloviny a na severní straně parku vznikne kvetoucí trvalkový záhon. Nové záhony s květinami přibudou i na dalších místech.

Součástí prací jsou i úpravy cest, kde nynější asfalt postupně nahrazují přírodní materiály. Podle Hošny byly také vyměněny lavičky a odpadkové koše a umístěna masivní půlkruhová lavice při jedné z cest. Naopak původně plánovaný altán v parku nebude. Na hřišti byla podle starostky instalována halogenová světla.

Park Santoška byl původně vinicí u usedlosti s barokní vilou ze 17. století, později přestavěné v novogotickém stylu. Santošku v roce 1907 odkoupilo tehdy samostatné město Smíchov a zpřístupnilo ji veřejnosti. Nyní je ve vile, která se z usedlosti jediná zachovala, mateřská škola.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist