https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-chce-dat-radnicim-168-5-mil.kc-na-zlepsovani-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha chce dát radnicím 168,5 milionů korun na zlepšování životního prostředí

21.6.2021 11:13 | PRAHA (ČTK)
Peníze mají jít na úpravy několika parků, výsadby a obnovy stromořadí nebo projekty určené na zadržování dešťové vody.
Peníze mají jít na úpravy několika parků, výsadby a obnovy stromořadí nebo projekty určené na zadržování dešťové vody.
Foto | Aktron / Wikimedia Commons
Pražský magistrát plánuje rozdělit městským částem 168,5 milionu korun na rozšiřování zeleně a další projekty snižující emise oxidu uhličitého (CO2). Dotace schválili radní, ještě o nich budou hlasovat zastupitelé. Peníze mají jít na úpravy několika parků, výsadby a obnovy stromořadí nebo projekty určené na zadržování dešťové vody. Praha si v roce 2019 schválila závazek, že do roku 2030 sníží emise CO2 o 45 procent, nedávno schválila i klimatickou strategii.
 

Mezi projekty, které mají podporu dostat, patří například revitalizace Riegrových sadů nad ulicí Vozová. Praha 2 má na ni dostat osm milionů korun. Stejnou částku mají obdržet Praha 5 na úpravy Chaplinova náměstí, Praha 9 na další prodloužení parku Přátelství a Praha 11 na revitalizaci sídlištního vnitrobloku.

Radnice v Uhříněvsi má dostat šest milionů na úpravy Cukrovarského parku, Vinoř pak stejnou částku na proměnu předzámčí tamního zámku. Další peníze mají jít na úpravy parku Dolina v Lysolajích, dvou parčíků v Praze 13, parku Solidarita v Praze 10, vybudování parku podél Českobrodské v Praze 14, rekonstrukci fontány na náměstí Generála Kutlvašra v Praze 4 nebo obnovu uličního stromořadí v Praze 3 a výsadbu nového v Praze 12.

Zastupitelé hlavního města v květnu schválili klimatický plán, podle kterého má Praha do roku 2030 investovat zhruba 230 miliard korun do 69 opatření zaměřených na snížení emisí oxidu uhličitého v metropoli o 45 procent, k čemuž se město zavázalo v roce 2019. Větší část potřebných peněz chce magistrát získat z evropských fondů. Většina zastupitelů opozičních ODS a ANO plán nepodpořila, je podle nich nereálný a nedostatečně připravený.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist