https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-chysta-aplikaci-ktera-lidi-varuje-pri-povodnich-ci-extremnim-horku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha chystá aplikaci, která lidi varuje při povodních či extrémním horku

6.9.2017 14:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Aplikace lidi mimo jiné upozorní například na povodně, extrémní horka či úniky nebezpečných látek. Ilustrační foto.
Aplikace lidi mimo jiné upozorní například na povodně, extrémní horka či úniky nebezpečných látek. Ilustrační foto.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na podzim tohoto roku plánuje pražský magistrát vydat mobilní aplikaci "Moje Praha". Její hlavní úlohou bude informovat obyvatele Prahy o životě v metropoli. Aplikace lidi mimo jiné upozorní například na povodně, extrémní horka či úniky nebezpečných látek. Informoval o tom pražský magistrát.
 

Při přípravě aplikace Moje Praha se vycházelo ze statistik užívání původní, dnes již nefungující aplikace PRAHA, a také z poznatků a připomínek občanů a jednotlivých pracovníků Magistrátu hl. m. Prahy.

“Počet uživatelů staré verze aplikace byl poměrně velký, celkem si ji stáhlo přes 60 tisíc lidí. V dnešní době jsou už ale trendy a požadavky jiné, a proto jsme rozhodli, že aplikaci vytvoříme novou. Aplikace Moje Praha bude sloužit jako rychlý a efektivní zdroj informací o dění v Praze,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová.

Aplikace nabídne tzv. push notifikace, upozorňující na milé i nemilé události (např. koncerty, výstavy a další akce ve spolupráci s Magistrátem hl. města Prahy, nebo povodně, extrémní horka, úniky nebezpečných látek apod.), jednodušší orientaci v úředním prostředí díky inteligentnímu fulltextovému vyhledávání.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist