https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-da-mestskym-planovacum-penize-na-studii-ostrova-stvanice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha dá městským plánovačům peníze na studii ostrova Štvanice

11.2.2020 00:18 | PRAHA (ČTK)
Pražský magistrát přidělí pro letošní rok své příspěvkové organizaci Institut plánování a rozvoje (IPR) 515.000 korun na vypracování studie rozvoje ostrova Štvanice. / Ilustrační foto
Pražský magistrát přidělí pro letošní rok své příspěvkové organizaci Institut plánování a rozvoje (IPR) 515.000 korun na vypracování studie rozvoje ostrova Štvanice. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | cka.cz
Pražský magistrát přidělí pro letošní rok své příspěvkové organizaci Institut plánování a rozvoje (IPR) 515.000 korun na vypracování studie rozvoje ostrova Štvanice. Vyplývá to z dokumentu, který včera projednávali pražští radní. Vypracování studie schválili na začátku ledna pražští radní. Konečná verze má být hotova do roku 2022 a vyjde na 35 milionů korun. Štvanice se rozkládá na hranici Prahy 7, 8 a 1.
 

IPR poskytne zpracovateli studie či magistrátu podporu při zjišťování potřeb obyvatel a zajistí jejich zapojení do rozhodování o využití území. Při tomto takzvaném participativním plánování budou do rozhodování zapojeni nejen obyvatelé, ale například i vlastníci nemovitostí. Diskuse se uskuteční prostřednictvím workshopů či jednání u kulatého stolu. "Cílem procesu bude hledání shody nad budoucí podobou území a minimalizace rizik spojených s nedostatečnou komunikací," píše se v materiálu.

Výsledná studie bude navazovat na architektonickou soutěž z roku 2013 a pro město jej vypracuje architekt Radek Kovařík z kanceláře RKAW. Ta v soutěži skončila druhá, tedy nejvýše, neboť první cena udělena nebyla. Kancelář zpracuje podrobnou koncepční studii ostrova včetně jeho vazeb na okolí a vypracuje projekt první etapy úprav. Zhotoví především dokumentaci pro územní rozhodnutí, stavební povolení či zajistí autorský dozor.

Než bude zmíněná studie hotova, uskuteční se na ostrově některé dílčí změny nezávislé na studii. Magistrát bude například nadále pracovat na výstavbě lávky z Karlína do Holešovic, která povede přes Štvanici. Chystá se také oprava Hlávkova mostu, Fuchsovy kavárny nebo obnova zeleně.

Ostrov Štvanice získal své jméno podle toho, že se na něm v 19. století konaly štvanice zvěře. Ve 30. letech minulého století byl na ostrově postaven zimní stadion, který byl v roce 2012 kvůli špatnému stavu zbourán. Stadion byl památkově chráněn, s jeho demolicí nesouhlasili památkáři ani velká část veřejnosti.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist