https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-da-na-projekty-tykajici-se-zivotniho-prostredi-40-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha dá na projekty týkající se životního prostředí 40 milionů korun

17.5.2021 16:03 | PRAHA (ČTK)
Nejvíc peněz půjde na adaptaci na klimatickou změnu, kdy město dá na 39 projektů 11,81 milionu korun.
Nejvíc peněz půjde na adaptaci na klimatickou změnu, kdy město dá na 39 projektů 11,81 milionu korun.
Foto | Zdeňka Kováříková / Ekolist.cz
Žadatelé o městské dotace si letos na projekty, které se týkají životního prostředí, společně rozdělí 40 milionů korun, což je stejně jako loni. Pražský magistrát tentokrát podpoří 179 projektů od 110 žadatelů. Peníze půjdou na projekty v sedmi oblastech včetně veřejné zeleně nebo adaptace na klimatickou změnu. Nejvíc projektů, které město finančně podpoří, se týká ekologické výchovy. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Část žádostí, např. ty, jejichž žadatelé dostanou více než 200 000 korun, budou muset ještě projednat pražští zastupitelé.
 

Žadatelé se mohou o dotace přihlásit v šesti oblastech, kterými jsou veřejná zeleň, zelené učebny, ochrana přírody, ekologická výchova, výukové a vzdělávací programy pro školy a adaptace na klimatickou změnu. Sedmou je specifická oblast, kam patří projekty, které nelze zařadit do předchozích kategorií. Patří sem například výcvik zvířat pro handicapované.

"Při hodnocení a výběru jednotlivých projektů byl kladen důraz především na konkrétnost výsledků a kvalitu zpracování daného projektu, jeho realizovatelnost a zohledněny byly i dosavadní výsledky činnosti zadavatelů," uvedl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Nejvíc peněz půjde na adaptaci na klimatickou změnu, kdy město dá na 39 projektů 11,81 milionu korun. Druhá nejvyšší částka je určena na ekologickou výchovu. Mezi 48 projektů bude rozděleno zhruba 7,85 milionu Kč. Naopak nejnižší částka půjde na tzv. zelené učebny, a to 1,22 milionu korun.

V rámci projektů do 200000 korun bude mj. podpořen projekt Azylové farma Jarikhanda na městský holubník, Česká ornitologická stanice dostane peníze na řešení problému nárazů ptáků do prosklených staveb nebo bude podpořena péče o staré ovocné sady. Salvia-ekologický institut dostane peníze na průzkum v Troji a spolek Srdcevčele na pořádání včelařských kroužků. Společnost Ekodomov pak obdrží finance na akci Miss Kompost 2021. Praha podpoří také Klub českých turistů při obnově turistického značení.

Na magistrát dorazilo od 173 žadatelů 295 žádostí o dotaci, z nichž město vybíralo projekty, které podpoří. Celková požadovaná částka dosáhla více než 109,59 milionu korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist