https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-dostane-dotaci-na-nakup-elektromobilu-pro-sve-organizace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha dostane dotaci na nákup elektromobilů pro své organizace

1.2.2021 12:54 | PRAHA (ČTK)
Vedení hlavního města se v uplynulých letech rozhodlo podporovat alternativní způsoby dopravy a pohonu aut. Podporuje tak mimo jiné také vznik dobíjecích stanic pro elektromobily. Ilustrační obrázek
Vedení hlavního města se v uplynulých letech rozhodlo podporovat alternativní způsoby dopravy a pohonu aut. Podporuje tak mimo jiné také vznik dobíjecích stanic pro elektromobily. Ilustrační obrázek
Licence | Volné dílo (public domain)
Pražský magistrát dostane ze Státního fondu životního prostředí ČR (SFŽP) dotaci zhruba 7,75 milionu korun. Peníze budou sloužit na nákup elektromobilů pro příspěvkové organizace zřizované hlavním městem. Cílem je zlepšit stav vozového parku a přispět tak ke zlepšení životního prostředí. Vyplývá to z informačního dokumentu, který dnes dostali na stůl pražští radní. Tzv. infotisky radní neschvalují, ale jsou jim pouze dány na vědomí.
 

"Hlavním cílem projektu je tedy zejména snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy, snížení hlukové zátěže v městském prostředí a napomáhání rozvoje elektromobility na území hlavního města Prahy," píše se v dokumentu.

Za obdržené peníze hlavní město nakoupí celkem 27 elektromobilů. Ty bude muset provozovat minimálně tři roky. Dotaci bude město dostávat z fondu průběžně. Které příspěvkové organizace vozy dostanou, není z dokumentu jasné.

Vedení hlavního města se v uplynulých letech rozhodlo podporovat alternativní způsoby dopravy a pohonu aut. Podporuje tak mimo jiné také vznik dobíjecích stanic pro elektromobily.

Pražští zastupitelé v roce 2019 vyhlásili v Praze klimatický závazek, při kterém chce vedení města do roku 2030 snížit množství emisí oxidu uhličitého o 45 procent a do roku 2050 chce, aby byla metropole bezuhlíková.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist