https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-hleda-firmu-na-svoz-bioodpadu-velkoobjemovymi-kontejnery
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha hledá firmu na svoz bioodpadu velkoobjemovými kontejnery

27.5.2020 00:17 | PRAHA (ČTK)
Předmětem veřejné zakázky je zajištění sběru, svozu a nakládání s rostlinným bioodpadem. / Ilustrační foto
Předmětem veřejné zakázky je zajištění sběru, svozu a nakládání s rostlinným bioodpadem. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát hledá ve výběrovém řízení firmu, která bude v Praze svážet bioodpad ve velkoobjemových kontejnerech. Maximální cena zakázky má být 16,84 milionu korun a smlouva s vítěznou firmou bude podepsána na roky 2021 a 2022. Vyplývá to z dokumentu uveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. V Praze se už sváží do kompostárny bioodpad z běžných popelnic.
 

Předmětem veřejné zakázky je zajištění sběru, svozu a nakládání s rostlinným bioodpadem. Vybraná firma zajistí potřebnou techniku a přistaví kontejnery a zajistí, aby je obsluhovali proškolení zaměstnanci. Bude také zajišťovat úklid a čistotu na místě, kde byl kontejner přistaven.

Přesná cena, kterou město za svoz zaplatí, vzejde z výsledku tendru. Zmíněná hodnota je maximum, které je město ochotno zaplatit. Zájemci o účast v tendru se mohou hlásit do 22. června.

V hlavním městě loni Pražské služby (PSAS) svezly 266.000 tun komunálního odpadu. Dalších více než 60.000 tun tvořil tříděný odpad. Další odpad končí ve sběrných dvorech, kam lidé vozí zejména nadměrný odpad a kterých jsou v Praze asi dvě desítky. Svoz odpadu v Praze zajišťují z větší části městské PSAS a několik dalších soukromých firem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist