https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-hleda-najemce-kavarny-ve-stare-cistirne-odpadnich-vod-v-bubenci
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha hledá nájemce kavárny ve staré čistírně odpadních vod v Bubenči

24.5.2024 10:30 | PRAHA (ČTK)
Foto | PatrikPaprika / Wikimeda Commons
Pražský magistrát hledá provozovatele kavárny, která funguje v budově bývalé čistírny odpadních vod v Bubenči, sdělil mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. V červenci skončí smlouva dosavadnímu nájemci areálu staré čistírny, kterým je spolek Továrna. Město jej plánuje spravovat samo prostřednictvím své majetkové firmy Trade Centre Praha (TCP).
 
Zájemci o provozování kavárny mohou podle informací magistrátu podávat nabídky do 17. června a s vítězem město uzavře smlouvu od srpna do konce roku 2028. "V rámci výběrového řízení bude primárně hodnocena nabídnutá výše nájemného, provozní a dramaturgický záměr, jímž chce pronajímatel prostory užívat, a předchozí zkušenosti uchazeče s podobným typem podnikání," uvedl radní Prahy pro majetek Adam Zábranský (Piráti).

Dodal, že součástí nájmu bude také platba ve výši sedmi procent z měsíčního obratu provozovny. Kavárna je přístupná z ulice i z objektu bývalé čistírny, která funguje jako technická památka s prohlídkami pro veřejnost. Prostor nabízí i možnost pořádání společenských akcí či svateb, dodal Hofman. K těm je možné využít travnatou plochu nebo sály v interiéru čistírny.

Současný provozovatel má celý areál již nevyužívané čistírny v nájmu od roku 2009 a vedle provozu kavárny tam pořádá prohlídky a nabízí veřejnosti například jízdu jednou z nádrží na prámu či jištěné výstupy na ventilační komín. Nájem měl spolku původně skončit ke konci loňského roku, magistrát ho nakonec prodloužil do letošního července. Postup magistrátu ohledně ukončení nájmu dříve kritizoval Český národní komitét Mezinárodní rady památek (ČNK ICOMOS), podle kterého město dostatečně nevyjasnilo, jaké má s památkově chráněným areálem plány.

Stará čistírna odpadních vod vznikla v roce 1906 a po více než 60 let sloužila jako hlavní čistírna odpadních vod pro celé hlavní město, než ji nahradila Ústřední čistírna odpadních vod na Císařském ostrově. V roce 1991 byla stará čistírna prohlášena kulturní a v roce 2010 národní kulturní památkou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist