https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-je-v-prvni-desitce-mest-hodnoceni-evropskeho-tydne-mobility
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha je v první desítce měst hodnocení Evropského týdne mobility

7.4.2017 14:28 | PRAHA (Ekolist.cz)
V Praze byl kladně hodnocen především Den bez aut, který se uskutečnil na Národní třídě, a další dlouhodobá opatření pro zlepšení podmínek udržitelné mobility, které město v minulém roce realizovalo. Ilustrační foto.
V Praze byl kladně hodnocen především Den bez aut, který se uskutečnil na Národní třídě, a další dlouhodobá opatření pro zlepšení podmínek udržitelné mobility, které město v minulém roce realizovalo. Ilustrační foto.
Foto | Martin Mach / Ekolist.cz
Hlavní město je podle hodnocení Evropské komice v první desítce měst, která se v roce 2016 přihlásila k Evropskému týdnu mobility. Loni se tato akce konala ve 2 427 městech. Cenu za organizaci Evropského týdne mobility na téma „Chytrá mobilita. Silná ekonomika“ obdrželo švédské město Malmö. Informuje o tom Vít Hofman z pražského magistrátu.
 

V Praze byl kladně hodnocen především Den bez aut, který se uskutečnil na Národní třídě, a další dlouhodobá opatření pro zlepšení podmínek udržitelné mobility, které město v minulém roce realizovalo.

„V Praze máme největší počet aut v přepočtu na obyvatele v celé Evropě. Navíc je Praha velmi zatížena tranzitní dopravou. To s sebou pochopitelně nese řadu problémů od parkování, přes kolony, hluk, znečištění ovzduší až k nutnosti masivních investic do oprav silnic. Proto se musíme snažit motivovat lidi k tomu, aby alespoň občas dali před jízdou autem přednost MHD, kolu nebo pohybu pěšky. Ocenění je důkazem, že to snad neděláme špatně," řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Letošním tématem Evropského týdne mobility, který se uskuteční v září, je „Sdílená mobilita tě posouvá“ (Sharing gets you further).Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist