https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-koupi-pozemky-v-chuchli-nutne-k-sanaci-skladky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha koupí pozemky v Chuchli nutné k sanaci skládky

24.5.2017 07:30 | PRAHA (ČTK)
Praha koupí pozemky ve Velké Chuchli, které jsou nutné k sanaci tamní skládky. Za parcely o rozloze asi 58.000 metrů čtverečních město zaplatí 13,3 milionu korun. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Pozemky patří soukromým vlastníkům i státu prostřednictvím Úřadu pro správu věcí majetkových. Na místě sanované skládky by v budoucnu mohl vzniknout oddechový a volnočasový areál s rozhlednou.
 

"Je to taková zapomenutá skládka na místě bývalých dolomitových dolů. Na začátku 90. let byla špatně zahrnuta a vylézají na povrch odpadky," řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice).

Na vrcholu skládky plánuje město po její sanaci vybudovat areál, jehož součástí budou hřiště, psí louka, fitness louka s přírodními cvičebními prvky, dráha pro cyklotrial a malý venkovní amfiteátr. V jižní části má být rozhledna.

Na revitalizaci skládky chce město získat peníze z evropských fondů. Na kolik práce vyjdou, Plamínková neuvedla. Stejně tak není zatím jasné, kdy a za kolik by vznikl plánovaný park.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist