https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-opakovane-zrusila-vyber-reditele-botanicke-zahrady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha opakovaně zrušila výběr ředitele botanické zahrady

17.10.2017 12:02 | PRAHA (ČTK)
Pražští radní opakovaně zrušili výběrové řízení na ředitele botanické zahrady v Troji. Ilustrační snímek.
Pražští radní opakovaně zrušili výběrové řízení na ředitele botanické zahrady v Troji. Ilustrační snímek.
Pražští radní opakovaně zrušili výběrové řízení na ředitele botanické zahrady v Troji. Vedení města na začátku příštího roku zhodnotí činnost pověřeného ředitele Bohumila Černého a potvrdí jej ve funkci, nebo vypíše další výběrové řízení. Černý byl pověřen vedením zahrady poté, co vedení města loni v listopadu odvolalo ředitele Oldřicha Vacka. Do té doby byl vedoucím sekretariátu zahrady.
 

"Předložím na přelomu března dubna příštího roku vyhodnocení vlastně ročního působení pana pověřeného ředitele za rok 2017 v oblasti čísel, kvality práce, stavu personálního uvnitř organizace, návštěvnosti a tak dál. Na základě toho vyhodnotíme, zda by se vypsalo nové výběrové řízení, nebo zda by pověřený ředitel byl potvrzen ve své funkci jako trvalý ředitel," řekl ČTK náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). "Zatím ta čísla vypadají v průběhu roku velmi dobře," dodal.

Do výběrového řízení se přihlásili čtyři uchazeči, komise však žádného z nich nevybrala a doporučila řízení zrušit. Výběrové řízení rada vyhlásila v červnu poté, co zrušila výběrové řízení vyhlášené na začátku května.

Oldřicha Vacka město ve výběrovém řízení vybralo loni v květnu, do funkce nastoupil od 1. června. Radní jej tak odvolali těsně před koncem půlroční zkušební lhůty. Oficiálně důvody vedení města nesdělilo. "Vzhledem k chování magistrátu to bylo očekávatelné. Zarazil mě ale postup, když mi za celou dobu nebyla sdělena jakákoliv nespokojenost a ani k odvolání mi nesdělili důvod. To mi připadá nefér," řekl tehdy Vacek.

Botanickou zahradu v Troji ročně navštíví 300.000 lidí. Její provoz stojí ročně kolem 70 milionů korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist