https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-opravi-park-u-petrinske-rozhledny-a-schody-pres-skalky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha opraví park u petřínské rozhledny a schody přes skalky

2.1.2017 11:34 | PRAHA (ČTK)
Zahrady na Petříně by se letos měly dočkat oprav. Rekonstruován má být park u rozhledny, schodiště přes Petřínské skalky nebo toalety v Seminářské zahradě.  Ilustrační foto.
Zahrady na Petříně by se letos měly dočkat oprav. Rekonstruován má být park u rozhledny, schodiště přes Petřínské skalky nebo toalety v Seminářské zahradě. Ilustrační foto.
Zahrady na Petříně by se letos měly dočkat oprav. Rekonstruován má být park u rozhledny, schodiště přes Petřínské skalky nebo toalety v Seminářské zahradě. Vyplývá to z textu rozpočtu hlavního města schváleného na letošní rok. Opravy budou stát více než 20 milionů korun. V loňském roce již město nechalo probourat novodobou zeď mezi parkem a zahradami Strahovského kláštera.
 

Rekonstrukce se dočká park u rozhledny včetně konce křížové cesty. Odstraněny budou provizorní a nefunkční stavby a upravena zeleň. Asfaltové plochy, které tady jsou, budou nahrazeny dlažbou z žulových odseků a mlatovými cestami. V parku se objeví rovněž nové lavičky, odpadkové koše a veřejné osvětlení. Předpokládané náklady na tuto fázi oprav jsou podle dokumentu 15 milionů korun.

Na východním svahu, v petřínské Seminářské zahradě bude opraveno schodiště přes Petřínské skalky. "Cílem rekonstrukce je vytvoření nové stezky, která bude navazovat na původní torzo schodiště a vyšlapané trasy," píše se v materiálu. Cesta bude nově přerušovaná schodišťovými stupni a odpočinkovými podestami, na kterých vzniknou výhledová místa s lavičkami a osvětlením. Tato etapa by měla stát šest milionů korun.

V Seminářské zahradě budou rovněž opraveny veřejné toalety. WC je součástí samostatné kontejnerové bezbariérové buňky. Současně budou vybudované nové přípojky inženýrských sítí. Náklady stavby jsou odhadovány na jeden milion.

Nad restaurací Nebozízek pak bude prodloužena za 2,5 milionu slepá cesta, která končí ve svahu. Cesta bude nově napojena na ty ostatní.

V loňském roce nechala Praha prorazit zeď z Petřína do zahrad Strahovského kláštera. O náklady na úpravy 830.000 korun se Praha podělila s kanonií strahovských premonstrátů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist