https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-podpori-174-projektu-zlepsovani-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha podpoří 174 projektů zlepšování životního prostředí

22.5.2020 00:20 | PRAHA (ČTK)
Peníze půjdou mimo jiné na veřejnou zeleň, ekologickou výchovu a vzdělávání nebo projekty týkající se adaptace na klimatickou změnu. / Ilustrační foto
Peníze půjdou mimo jiné na veřejnou zeleň, ekologickou výchovu a vzdělávání nebo projekty týkající se adaptace na klimatickou změnu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hlavní město podpoří 174 projektů na zlepšování životního prostředí. Žadatelé o dotace si letos rozdělí 45 milionů korun. Peníze půjdou mimo jiné na veřejnou zeleň, ekologickou výchovu a vzdělávání nebo projekty týkající se adaptace na klimatickou změnu. Rozhodli o tom pražští zastupitelé na svém jednání, které se protáhlo ze črtvrtka 21. května do pátečních ranních hodin. Na magistrát dorazilo od 173 žadatelů 293 žádostí v celkové výši zhruba 106 milionů korun.
 

Úřad zaznamenal nejvyšší počet žádostí v ekologické výchově. Dorazilo jich 97 a město podpoří 54 z nich v celkové částce 11,4 milionu. Druhou nejpočetnější skupinou jsou projekty adaptace na klimatickou změnu, v níž město rozdělí 11,8 milionu korun mezi 38 projektů.

Peníze půjdou také na veřejnou zeleň, zelené učebny nebo ochranu životního prostředí. Podpořena bude výuka a vzdělávací programy pro školy, a to celkovou částkou 7,85 milionu korun.

Město část projektů vyřadilo také kvůli formálním pochybením. Z 293 podaných žádostí jich splňovalo všechny náležitosti 271.

Praha se v životním prostředí chce zaměřit mimo jiné na boj se suchem. Při něm chce budovat nádrže na zadržení vody, sázet stromy, opravovat rybníky a vodní toky a změnit druhové složení lesů a zeleně. Město mění způsob hospodaření na svých polích, která zmenšila na maximálně pětihektarová a nyní hledá zájemce, kteří na nich budou hospodařit podle pravidel ekologického zemědělství.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist