https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-podpori-ekologicke-projekty-granty-za-20-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha podpoří ekologické projekty granty za 20 milionů korun

27.4.2017 17:54 | PRAHA (ČTK)
Pražští zastupitelé dnes schválili granty na projekty v životním prostředí. Celkem město rozdělí 20 milionů korun mezi více než stovku žadatelů.
Pražští zastupitelé dnes schválili granty na projekty v životním prostředí. Celkem město rozdělí 20 milionů korun mezi více než stovku žadatelů.
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Pražští zastupitelé dnes schválili granty na projekty v životním prostředí. Celkem město rozdělí 20 milionů korun mezi více než stovku žadatelů. Peníze půjdou například pro občanská sdružení, školy nebo ekologické spolky. Na magistrátu se sešlo na 183 žádostí od 103 žadatelů v celkové požadované sumě 44 milionů korun.
 

Původně město zamýšlelo rozdělit o osm milionů korun méně, částku poté navýšilo. Magistrát vybral 120 projektů od 73 žadatelů. Projekty v hodnotě do 200.000 již schválili radní, ty zbylé dnes odsouhlasili zastupitelé.

Z celkové sumy půjde největší částka na projekty v ekologické výchově, a to zhruba 7,4 milionu korun. Do výuky a vzdělávání v rámci škol vydá město přibližně pět milionů korun a na veřejnou zeleň zhruna tři miliony korun.

Peníze dostanou například Česká společnost ornitologická nebo Český svaz ochránců přírody, kteří obdrží vždy přes 200.000 korun. Společnost Na Ovoce dostane 220.000 korun na výsadbu veřejného ovocného sadu na Násirově náměstí.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist