https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-poskytne-na-vymenu-kotlu-dotace-9-8-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha poskytne na výměnu kotlů dotace 9,8 milionu korun

1.2.2021 01:15 | PRAHA (ČTK)
Za peníze si mohou žadatelé pořídit místo běžného kotle na tuhá paliva například plynový kotel, tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu.
Za peníze si mohou žadatelé pořídit místo běžného kotle na tuhá paliva například plynový kotel, tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu.
Licence | Volné dílo (public domain)
Pražský magistrát poskytne více než osmi desítkám žadatelů dotaci na výměnu kotle za ekologičtější zdroj tepla. Celkem hlavní město rozdělí přibližně 9,8 milionu korun. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší v Praze.
 

Za peníze si mohou žadatelé pořídit místo běžného kotle na tuhá paliva například plynový kotel, tepelné čerpadlo nebo kotel na biomasu. Na každé zařízení může čerpat jinou maximální možnou částku. V případě plynového kondenzačního kotle je to nejvýše 102 500 korun a částka nesmí přesáhnout 75 procent celkových nákladů. U tepelného čerpadla nebo kotle na biomasu je nejvyšší možná dotace 127 500 korun.

Dotace jsou poskytovány vždy až po výměně starého kotle za nový zdroj. Peníze budou žadatelům vypláceny průběžně po kontrole věcné a číselné správnosti doložených dokladů prokazující uznatelné náklady.

První výzva tzv. kotlíkových dotací začala 15. července 2015. V hlavním městě je k výměně určena zhruba tisícovka kotlů. Lidé musí kotle na uhlí a na dřevo, které jsou v první a druhé emisní třídě, vyměnit do roku 2022. Zákaz jejich používání bude od září téhož roku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist