https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/praha-rozdeli-v-ramci-podpory-ciste-energie-5-86-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Praha rozdělí v rámci podpory čisté energie 5,86 milionu Kč

25.10.2019 00:12 | PRAHA (ČTK)
Pražský magistrát letos rozdělí 5,86 milionu korun mezi projekty na výměnu a rekonstrukce topení. / Ilustrační foto
Pražský magistrát letos rozdělí 5,86 milionu korun mezi projekty na výměnu a rekonstrukce topení. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pražský magistrát letos rozdělí 5,86 milionu korun mezi projekty na výměnu a rekonstrukce topení. Magistrát tak chce podpořit zlepšení stavu ovzduší. Peníze půjdou na 236 projektů, jejichž hodnota nepřesáhne 200.000 korun. Vyplývá to z dokumentu, který na svém včerejším mimořádném jednání schválili pražští radní. S jednotlivými příjemci dotace město uzavře do konce letošního roku smlouvu. Celkem letos v programu Čistá energie Praha rozdělí 20 milionů.
 

Pražané mohli žádat o peníze na výměnu kotlů na tuhá paliva za ekologičtější. Vedle toho podporu získají i ti, kteří chtějí vyměnit plynové kotle za tepelná čerpadla nebo lokální topidla jako přímotopy či WAW za centrální vytápění.

Největší částku ze zmíněných téměř šesti milionů dá město na výměnu kotlů či rekonstrukci centrálních kotelen, a to zhruba 5,2 milionu korun. Na přeměnu topidel jako WAW či přímotopů a na výměnu zdrojů na pevná paliva vydá po 240.000 korunách. Zbytek půjde na instalace tepelných čerpadel.

V letech 1994 až 2018 podpořila Praha přes 49.000 projektů za zhruba 599 milionů korun. Největší přínos měl program podle dokumentu v letech 1994 až 1997, kdy lidé vyměnili kotle na tuhá paliva za ekologičtější v téměř 30.000 domácnostech.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist